PODPORUJÚ NÁS

 
 
 
 
 
www.zzz.sk
 
NaviPro
 
 
 
  

 

_________________

 

Zobrazuje stav

od 1.máj 2010

 

free counters

 

 

_________________

Pred a po operácií chlopní

Pred operáciou


Na operáciu budete pripravený na oddelení, kde ste boli hospitalizovaný. V deň pred operáciou dostanete na obed len polievku, tekutiny môžete piť do polnoci. Popoludní pred plánovaným výkonom dostanete nálevy na vyprázdnenie čreva a navečer lieky, aby ste mohli noc pred operáciou pokojne spať.

Pred operáciou Vás navštívi chirurg, ktorý Vás bude operovať, aby Vás informoval o vlastnej operácii a anesteziológ, ktorý bude riadiť Vašu narkózu a objasní Vám skorý pooperačný priebeh.

 

 

Operácia

 

počas operácie sa nachádza pacient v úplnej anestéze - uspaní, takže necíti a nevníma nič, čo sa okolo neho deje. Operačný  tím vykoná naplánovaný operačný výkon.

 

 

Po operačnom výkone


Po príchode na pooperačné oddelenie sa z narkózy prebudíte a budete mať zavedenú kanylu do dýchacej trubice, ktorá umožňuje dýchanie pomocou prístroja, čo znamená nemožnosť hovoriť. Nebudete môcť ani piť, preto všetky tekutiny budete dostávať v podobe infúzie do žíl. Podobne močenie sa spočiatku odohráva pomocou močového katétra. Trubice v dýchacích cestách sa odstránia ihneď, ako budete schopný dýchať sám.

V nasledujúcej fáze je veľmi dôležitá Vaša aktívna spolupráca s ošetrujúcim personálom, zvlášť pri dychovej rehabilitácii a odkašliavaní. Odkašliavanie je dôležité pre správnu funkciu pľúc a slúži k odstraňovaniu stále sa tvoriaceho hlienu v dýchacích cestách. Nahromadenie hlienu môže viesť k infekčným komplikáciám, k zhoršeniu dychových funkcií, a to môže významne ovplyvniť aj funkciu srdca.

Prvé dni  (jeden až dva dni) strávite na pooperačnom oddelení (ARO), ktoré niektorí z Vás môžu vnímať negatívne pre neustálu prítomnosť personálu, zvuky monitorov, osvetlenie a pod. Potom budete premiestnený na oddelenie intermediárne starostlivosti, kde prostredie je celkom pokojnejšie a kde pokračuje Vaša pooperačná rehabilitácia. Po stabilizácii stavu budete preložený na štandardné oddelenie na dokončenie hospitalizácie.

 

 

Celková dĺžka hospitalizácie je 10-14 dní, a potom budete prepustený buď do domáceho liečenia (ak to dovolí Váš zdravotný stav) alebo priamo do kúpeľov (najvhodnejšie sú špecializované kúpele Sliač) k pokračovaniu pooperačnej rehabilitácie, alebo ak to bude Váš zdravotný stav vyžadovať, k doliečeniu na internom oddelení v mieste vášho trvalého bydliska.

 


Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Č A S

 

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 
_____________
 Posledná
 aktualizácia:
 
22.máj
 2024
_____________
 

NAŠI PARTNERI