PODPORUJÚ NÁS

 
 
 
 
 
www.zzz.sk
 
NaviPro
 
 
 
  

 

_________________

 

Zobrazuje stav

od 1.máj 2010

 

free counters

 

 

_________________

VODA V POTRAVE

jedlo

Niektoré tekutiny nie sú dostatočným zdrojom vody pre organizmus. Medzi takéto nápoje patrí čierna káva a čierne čaje (obsahujú kofein), spôsobujú zvýšenú produkciu moču a teda účinkujú ako dehydratačný prvok. Čím viac takýchto nápojov je konzumovaných, tým viac a rýchlejšie pretečie voda cez organizmus.

Diétne nápoje obsahujú miesto cukru umelé sladidlá, ktoré vysielajú mozgu signály, že potrava (energia) je na ceste do žalúdka. Keďže sladidlá neobsahujú žiadne kalórie, neprichádza žiadna energia a mozog začne vysielať signály hladu. Tento jav zapríčiňuje, že ľudia konzumujúci diétne nápoje majú sklon k prejedaniu sa.

Ovocné džúsy nie sú najvhodnejším nápojom na doplnenie tekutín v organizme. Omnoho výhodnejšie je konzumovať celé ovocie, pretože toto obsahuje vlákninu a väčšie množstvo živín ako džús. Najvhodnejšie je piť džúsy riedené v pomere 1:1 (džús:voda), čím sa zníži obsah cukru v nápoji.

Všetky potraviny obsahujú určité množstvo vody, ktorého množstvo sa mení podľa spôsobu prípravy potravy. Vysoký obsah vody má čerstvé ovocie a čerstvá zelenina. Konzumáciou dostatku vhodných potravín je možné organizmu dodať až 1 liter vody. Voda získaná z čerstvého ovocia a zeleniny je tiež vhodným zdrojom ľahko využiteľných mikroživín pre organizmus.


Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Č A S

 

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 
_____________
 Posledná
 aktualizácia:
 
22.máj
 2024
_____________
 

NAŠI PARTNERI