PODPORUJÚ NÁS

 
 
 
 
 
www.zzz.sk
 
NaviPro
 
 
 
  

 

_________________

 

Zobrazuje stav

od 1.máj 2010

 

free counters

 

 

_________________

DRINKY, DŽÚSY,COLY

Image

Rôzne limonády, drinky, koly obsahujú kofein, majú zvýšený obsah cukru a z hľadiska výživy dodávajú tzv. prázdne kalórie, ktoré ľudskému telu neprospievajú.
Coca - Cola
Jedna plechovka klasickej Coca-Coly obsahuje :
· približne 7 lyžičiek cukru (40 g)
· znečisťujúce chemikálie poškodzujúce pečeň - vytvárajú prekážku pri odbúravaní tukov
Šumivé nápoje obsahujú veľa kyseliny fosforečnej, ktorá sa využíva pri leptaní skla. Pri vylučovaní z ľudského tela cez obličky, táto kyselina na seba viaže vápnik, ktorý sa tak stráca z kostí, zubov, nechtov a vlasov. Šumivé nápoje sa veľkou mierou podpisujú pod ochorenie na osteoporózu žien.
Dia-nápoje
Dietne varianty nápojov sú z hľadiska chemického zloženia pre ľudské telo ešte nebezpečnejšie. Reklama výrobcov hovorí o znižovaní nadváhy užívaním týchto nápojov, pravda je však niekde inde, pretože ľudské telo nepotrebuje pri zhadzovaní tuku a obnove metabolických procesov tieto nápoje.
Ovocné džúsy
Konzumácia ovocných džúsov je v poriadku len dovtedy, pokiaľ džús neobsahuje veľkú koncentráciu cukru. Jedna plechovka džúsu obsahuje približne 3 až 5 pomarančov, preto v letných mesiacoch a horúcich dňoch je vhodnejšie piť čistú vodu a zjesť celeé ovocie.
Bylinkové čaje
Na uhasenie smädu sú vhodné bylinkové čaje, avšak je potrebné ich piť nesladené. Pokiaľ to je možné, vyhýbajte sa čajom, ktoré nie sú označené ako prírodné, pretože mnohé z nich obsahujú len prírodné farbivá, umelé príchute a nadbytočné kalórie. Pitie čaju sa nemá pripočítavať k dennej spotrebe tekutín.


Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Č A S

 

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 
_____________
 Posledná
 aktualizácia:
 
22.máj
 2024
_____________
 

NAŠI PARTNERI