PODPORUJÚ NÁS

 
 
 
 
 
www.zzz.sk
 
NaviPro
 
 
 
  

 

_________________

 

Zobrazuje stav

od 1.máj 2010

 

free counters

 

 

_________________

NAJLEPŠIA PREVENCIA

cigarety-4Trestuhodne veľa ľudí nepozná svoje základné hodnoty, ktoré prezradia riziko náhlych cievnych príhod. Podľa celoslovenského prieskumu z minulého roka si krvný tlak nikdy nedala zmerať asi polovica obyvateľstva a cholesterol až vyše 80 percent ľudí."Je až neuveriteľné, s akou ignoranciou k svojmu zdraviu pristupujeme. Väčší záujem venujeme autu - pravidelne kontrolujeme stav tekutín, vymieňame letné pneumatiky za zimné a zachraňujeme karosériu načatú koróziou. Na vlastné telo však zabúdame a dokonca nepoznáme ani princíp jeho fungovania. Až kým sa nám niečo nestane.
Strava ovplyvňuje stav ciev
V dôsledku pravidelnej konzumácie ťažkých údenín a mastných jedál i pohodlnému spôsobu života sa na vnútorných stenách ciev vytvárajú usadeniny, aterosklerotické pláty, ktoré spôsobujú ich zhrubnutie. Priechodnosť krvi cievami sa komplikuje a môže byť napokon dôvodom pre akútny infarkt srdca alebo mozgovú príhodu. Ateroskleróza sa môže týkať ktorýkoľvek orgánu, pretože ním krv cirkuluje cez cievny systém. Inokedy preto zasiahne oko, črevo, obličky alebo dolné končatiny.
Zhoršovanie stavu cievneho systému nie je problémom len stredného a vyššieho veku. Základy si kladieme už v detstve a mladosti. Odborníci už objavili takéto pláty aj v cievach mladej, zatiaľ úplne zdravej ženy, darcu krvi či dokonca trinásťročného chlapca.


Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Č A S

 

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 
_____________
 Posledná
 aktualizácia:
 
22.máj
 2024
_____________
 

NAŠI PARTNERI