PODPORTE NAŠU ČINNOSŤ

navštívte

NÁŠ OBCHOD

 

ODPORÚČAME

__________________

.

PODPORUJÚ NÁS

 
 
 
 
 
www.zzz.sk
 
NaviPro
 
 
 
  

 

_________________

 

Zobrazuje stav

od 1.máj 2010

 

free counters

 

 

_________________

VPLYV HNEVU NA SRDCE

To, že rozčúlenie, depresia a hnev sú pre ľudí veľmi nebezpečné, už dokázali viaceré výskumy a pozorovania odborníkov. Hnev a rozčúlenie, môžu okrem iných ochorení, zapríčiniť aj vážne srdcové ochorenia, ktoré zapríčiňuje CRP - C reaktívny proteín (bielkovina), ktorej zvýšenú produkciu spôsobujú práve psychické faktory. Ľudia, ktorí sa ľahko rozčúlia alebo sú dlhodobo smutní, majú 2 až 3x vyššiu hladinu CRP v krvi. Títo ľudia majú aj zvýšený obsah tzv. stresového hormónu - noradrenalínu, ktorý pôsobí na imunitný systém a aktivuje gény, ktoré vyvolávajú chronické zápalové procesy v ľudskom tele. Obidve tieto látky - CRP a noradrenalín - vytvárajú reálne nebezpečenstvo ochorenia srdca a hlavne cievnych stien. Predpokladá sa, že skoro pri každej druhej srdcovej príhode je prítomný aj zvýšený krvný tlak, nadpriemerná hladina cholesterolu v krvi, diabetes - cukrovka a samozrejme aj fajčenie.
 


Ochorenia súvisiace so stresom

Pod vplyvom stresu sa u ľudí objavujú rôzne ochorenia, ktoré majú túto spojitosť. Kardiovaskulárne ochorenia sú pravdepodobne najzávažnejším zdravotným problémom spojeným so stresom, pretože termín “kardiovaskulárny” sa vzťahuje na srdce a systém krvných ciev v organizme. Medzi prvotné príčiny srdcových ochorení patria fajčenie a strava s vysokým obsahom tukov, ale stres je významným nepriamym faktorom. Vysoký krvný tlak je spojený s vývojom artériosklerózy, alebo stvrdnutím artérií. Artérioskleróza je dôsledkom vzniku krvného tlaku v artériách, ktorý postupne zužuje ich priechodnosť. Nakoniec sa artéria zablokuje (upchá sa) čo vedie k angíne, mŕtvici a zlyhaniu srdca. Imunitný systém chráni organizmus pred infekciami. Bojuje s vonkajšími nepriateľmi ako sú vírusy a škodlivé baktérie a s rakovinou. Nadmerný stres môže poškodiť imunitný systém pôsobením na týmus. Ten na regulovanie imunity produkuje biele krvinky nazývané T-bunky a taktiež produkuje rôzne hormóny súvisiace s imunitou. Stresová reakcia odvádza potrebné látky do dôležitých častí organizmu, ktoré sa musia vysporiadať so stresom, teda najmä do mozgu, srdca a svalov. Následkom zníženia činnosti bielych krviniek, môže veľký stres zapríčiniť zníženie odolnosti voči bežným nákazám ako sú prechladnutia, chrípky a herpes.

 

Základné príčiny stresu nemajú pôvod v agresívnom okolí, ale v našej vlastnej reakcii naň. Nezabúdajme preto, že tajomstvo úspešného zvládania stresu závisí z 10% na našom správaní a z 90% je závislé od nášho postoja (spôsobu myslenia). Život v strese je výslednicou mnohých vedomých i nevedomých chýb a prehreškov. Nie je preto nutné meniť prácu, prípadne sa sťahovať a pod. Stačí dodržať niekoľko základných pravidiel. Stačí sa zastaviť a zamyslieť sa. A to nielen vtedy, keď sa objavujú isté varovné signály dávajúc tušiť, že kdesi pod povrchom tiká bomba. Veď len ľudia odpočívajúci na cintoríne sú úplne zbavení nutnosti odolávať stresu. A začať nie je nikdy neskoro. Hoci i vtedy, keď sa objavujú základné príznaky stresu, ako sú zvýšená vzrušivosť alebo utlmenosť, kŕčovitosť, nesústredenosť, neschopnosť uvoľniť sa, “preskakujúci hlas”, netrpezlivosť, roztržitosť, zvracanie či zhoršená koordinácia všetkých funkcií.
 
Kontaktujte nás na našich telefónnych číslach, poštou alebo mailom, aby ste si dohodli konkrétny termín realizácie vami požadovaného programu.
0948600456      0944245293
 
Na úhradu vybraného programu
v Anti-STRESS-CENTER Sliač
môžete použiť RelaxPass, UniverzalPass alebo VitalPass.
 


Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Č A S

 

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 
_____________
 Posledná
 aktualizácia:
 
22.január
 2020
_____________
 

NAŠI PARTNERI