PODPORTE NAŠU ČINNOSŤ

navštívte

NÁŠ OBCHOD

 

ODPORÚČAME

__________________

.

PODPORUJÚ NÁS

 
 
 
 
 
www.zzz.sk
 
NaviPro
 
 
 
  

 

_________________

 

Zobrazuje stav

od 1.máj 2010

 

free counters

 

 

_________________

Je stres duševná choroba ?


Nie. Stres nie je duševná choroba. Je to najčastejší zdravotný problém súvisiaci s duševnou stránkou človeka. Ak trpíte stresom, nestrácate kontakt s realitou, naopak, ste s ňou konfrontovaný až priveľmi. Nedokážete vypnúť, a to ani vtedy, keď to chcete. Uvedomujete si, že si tieto problémy príliš pripúšťate. Inak povedané, situáciu vnímate - viete, že by ste taký nemali byť.
Každý z nás vie, čo je to stres. Na každého z nás občas doľahne smútok. Všetci občas bývame napätí. Čiže stres je normálnou súčasťou každodenného života. Takže u vás sa normálne pocity prejavujú až príliš Stres nemá priveľmi do činenia so zrútením, spája sa skôr so strachom zo zrútenia.

 

Vyvolá stres duševnú chorobu ?


Nie. Hovoríme o dvoch rôznych problémoch.
Stres má sklon časom sa rozrastať o ďalšie problémy. Možno sa u vás na začiatky objavili mierne pocity napätia. Potom ste pociťovali čoraz väčšiu depresiu. Nasledovali záchvaty paniky. Potom to bola čoraz väčšia úzkosť. No a potom sa vám zhoršil spánok a vzápätí ste začali viac piť. Inými slovami, na začiatku bol jeden problém, ktorý sa časom rozrástol o ďalšie.
Čiže stres sa môže zhoršiť. Môže sa objaviť a ustúpiť bez toho, aby sme poznali dôvod. Aj spôsob, akým na vás vplýva, sa môže bezdôvodne zmeniť. Je to však aj naďalej stres a nepovedie k vzniku duševnej choroby.

 

Je stres telesné ochorenie ?


Nie. Už viete, že stres postihuje veľa ľudí. Zistili ste (a uvidíte to aj ďalej), že niektoré skupiny sú na stres náchylnejšie. Táto náchylnosť je však zapríčinená sociálnymi, a nie telesnými faktormi.
Niektorí ľudia sú síce na stres náchylnejší kvôli svojej povahe, je však jasné, že stres vyvoláva celý súhrn faktorov. To znamená, že nikdy nebude existovať tabletka, ktorá nás zo stresu „vylieči“.
Keďže stres často veľmi negatívne vplýva na náš organizmus, mylne ho považujeme za telesné ochorenie. No všetky zmeny v našom tele sú len normálne reakcie na stres. Nevyvolávajú ho. To, že vaše telo takýmto spôsobom reaguje, je dôkazom toho, že funguje tak, ako by malo.
To neznamená, že tabletky vám nepomôžu. Môžu vám pomôcť ako jedna z viacerých foriem boja proti stresu. Váš praktický lekár vám možno navrhne, aby ste ich vyskúšali. Je to na vás. Vďaka tabletkám možno stres zvládnete ľahšie.

 

Podľahnú stresu len slabí ľudia ?


Nie. Stres je najčastejší problém, ktorý riešia praktickí lekári. Môže postihnúť každého. Vďaka tomu, že ľudia o ňom už hovoria otvorenejšie, vidíme, o aký častý problém ide. Stres postihuje všetky typy ľudí zo všetkých vrstiev.

 

Prečo by som si mal dať zmerať stresovú záťaž, keď v dnešnej dobe každý vie, či je v strese alebo nie ?

 

 Stres sa nedá cítiť. Ľudia si mýlia psychické napätie so stresom. Jediný spôsob ako zistiť či sme v strese a ako sa s ním dokážeme vyrovnať je jedine meranie. Práve pre neschopnosť cítiť stres sa zvykne nazývať aj tichým zabijakom.

 

Aký význam má pre mňa zistenie či sa dokážem vyrovnať so stresom ?

 

Odpoveď: Ak by sme to mohli povedať zjednodušene dobrá schopnosť vyrovnať sa so stresom a jeho následkami je vlastne schopnosťou byť zdravý. A myslíme si, že zdravie je dôležité. Pokiaľ Vaše výsledky nebudú zodpovedať Vašim predstavám, môžete sa zmenou životného štýlu pričiniť o to aby ste ich zmenili k lepšiemu. A to Vám garantujeme, že pokiaľ budete chcieť, je to možné.

 

Liečite u Vás ľudí ?

 

Nie. Nie sme ani lekári ani liečitelia. Naša práca spočíva v diagnostikácii stresu, schopnosti vyrovnať sa s ním a návrhu vedecky dokázaných metód, ktorých aplikáciou zvýšite Vašu odolnosť voči stresu a jeho následkom. Samozrejme pokiaľ si uvedomíme, že stres je primárnym spúšťačom mnohých ochorení a podieľa sa na zhoršovaní už existujúcich ochorení, potom tým, že Vám dokážeme pomôcť v tomto smere, nevylučujeme, že môže dôjsť aj k zlepšeniu už exitujúcich zdravotných problémov. Mnohí naši klienti majú so zlepšením zdravia pozitívne skúsenosti.

 

Prečo Vaše úkony nepreplácajú zdravotné poisťovne ?

 

 Tak ako napr. v stomatológii si musia pacienti za množstvo úkonov platiť tak je to aj u nás. O strese a jeho negatívnych dopadoch na zdravie populácie sa rozpráva veľa. No naša spoločnosť ešte stále nechce nič urobiť preto aby sa s následkami stresu nemuseli pasovať tak pacienti ako aj lekári, ktorí ich liečia. Keď pochopia kompetentní, že lacnejšie a menej bolestivé je problémom predchádzať ako ich riešiť, potom sa dočkáme aj toho, že tento medicínsky úkon bude hradený zo zdrojov verejného zdravotníctva.

 

Mnohé firmy a wellness zariadenia tvrdia, že dokážu odbúravať stres a zmierňovať jeho následky. Čo si o tom myslíte ?    V čom ste iný ?

 

Nám neprináleží hodnotiť a posudzovať iných. My máme prístrojové vybavenie kde môžeme dokázať naše tvrdenia. Navyše opierame sa o výsledky vedy. A v tomto sme podľa nás iný. Je len na Vás na zákazníkoch pre koho sa rozhodnete a čo od poskytovateľov služieb očakávate.
 

 

Kontaktujte nás na našich telefónnych číslach, poštou alebo mailom, aby ste si dohodli konkrétny termín realizácie vami požadovaného programu.

0948600456         0944245293


 


Zaregistrovať do Noviniek e-mailom

 

Č A S

 

 

Predpoved pocasia :: www.meteo.sk

 
_____________
 Posledná
 aktualizácia:
 
22.január
 2020
_____________
 

NAŠI PARTNERI